16 października 2016

1000 implantów ślimakowych w Klinice Otolaryngologii UM w Poznaniu

by admin | in General

To było podsumowanie jednego z najważniejszych, wieloletnich projektów w polskiej służbie zdrowia. Nieczęsto mamy okazję wspierać medialnie aż tak wzruszające wydarzenia.

Uroczystość jubileuszu 1000. implantów ślimakowych w Klinice Otolaryngologii Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu uświetniły swoją obecnością wybitne postaci świata nauki, urzędnicy i samorządowcy.

Głównymi bohaterami byli jednak pacjenci, którzy dzięki implantom, wszczepionym przez zespół prof. Witolda Szyftera, wrócili do świata dźwięków.

Poznański Program Leczenia Głuchoty Metodą Implantów Słuchowych został zapoczątkowany w 1994 r., kiedy to zespół specjalistów poznańskiej Akademii Medycznej (obecnie Uniwersytet Medyczny) pod kierunkiem prof. Witolda Szyftera wszczepił pierwszy implant ślimakowy. W tej chwili jest to jeden z największych tego typu programów w Europie, ze 100 operacjami w skali roku.
Program, jak i pozostała działalność poznańskich otolaryngologów, cieszy się wielkim uznaniem w polskim i międzynarodowym środowisku naukowym.

Zoom Media zapewniało obsługę prasową uroczystości: przygotowało informacje prasowe (wraz z materiałami multimedialnymi pomagającymi osobom zdrowym zrozumieć problemy osób niesłyszących), zorganizowało konferencję prasową oraz koordynowało udział Profesora w audycjach radiowych i programach telewizyjnych.