16 marca 2016

Spotkanie z historią, czyli Zoom Media dla Bramy Poznania

Brama Poznania, czyli Interaktywne Centrum Historii Ostrowa Tumskiego, jest jednym z najciekawszych w Polsce miejsc popularyzujących wiedzę o dawnych czasach. To niezwykły obiekt, pełen multimedialnych atrakcji dla zwiedzających.
Zachwyca już sama niebanalna bryła budynku (nagradzana w konkursach architektonicznych), a pomysłowość twórców ekspozycji bez wątpienia wyłamuje się z muzealnego stereotypu. W salach Bramy Poznania nie znajdziemy typowych eksponatów, nie ma tu tabliczek zabraniających siadania i dotykania. Przeciwnie, wszechobecne narzędzia multimedialne wręcz zmuszają do zagłębienia się w interaktywną przygodę historyczną.

Brama Poznania naprawdę opowiada historię. I czyni to pasjonująco.

Obiekt został otwarty dla zwiedzających w maju 2014 r. i od razu stał się hitem. Odwiedziły go już dziesiątki tysięcy gości z całego świata.

Zoom Media wspiera dział promocji Bramy Poznania w bieżącej obsłudze serwisu internetowego, promocji kolejnych wydarzeń organizowanych w budynku głównym i na terenie Ostrowa Tumskiego, a także dokumentowaniu organizowanych przez Centrum imprez.